Dev maçın ardından flaş yorum! “Kural ihlali yapıldı”

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig ‘in 11’inci haftasında Başakşehir ile karşı karşıya geldi. Heyecan dolu karşılaşma sarı-lacivertlilerin 1-0’lık galibiyetiyle tamamlandı.

Fenerbahçe ve maçın tek golünü 84’üncü dakikada Diego Rossi attı. Bu sonuçla birlikte Fenerbahçe puanını 23’e yükseltti. Emre Belözoğlu idaresindeki Başakşehir 20 puanda kaldı.

Fanatik muharriri ve eski hakem Deniz Çoban ise nefes kesen kritik maçın en kritik ve en çok tartışılan konumlarını kıymetlendirdi. İşte Çoban’ın o yazısı;

“ZORBAY KÜÇÜK, KURALI İHLAL ETTİ”

Daha evvelki yönettiği maçlarda da “Kural Kitabı” ile ortasının beğenilen olmadığını göstermiş olan Zorbay Küçük, dün de bu inancımızı kuvvetlendirdi. Serdar Aziz’in ayakkabı değiştirdiği konumda oyuna girmek istediği anlarda, oyuna girmesine müsaade vermeyerek kuralı tekrar ihlal etti. 22. dakikada yaşanan konumda, Serdar oyun alanı dışındayken, Fenerbahçe neredeyse gol yiyecekti. Aslında kurala nazaran, beklemeden, oyun oynanıyor bile olsa Serdar’ı oyuna alması gerekirdi.

“PENALTI VERİLMEMESİ DOĞRUYDU”

12. dakikada Ömer Ali’nın koluna temas eden topta Fenerbahçeliler penaltı beklediler. Bana nazaran bu konumda penaltı verilmemesi daha doğruydu. Ağır çekim imgeyi izlemek bence aldatıcı. Olağan çekimde, Ömer Ali’nin kolunun salınımı doğal. Top çok kısa aralıktan geliyor ve Ömer Ali’nin kolunun doğal konumunun dışına çıktığını düşünmüyorum.

“HASAN ALİ’NİN MÜDAHALAESİNE PENALTI VERİLEBİLİRDİ”

76. dakikada da Fenerbahçeliler, Henrique yerde kalınca penaltı beklediler. Hasan Ali konumda çok saf değil. Topa hareketlenmeye çalışan rakibini çekerek durdurmaya çalışıyor. Ben penaltı verilse bu durumda daha yanlışsız bulurdum. Şunu da belirtmeliyim ki bu iki tartışmalı penaltı kararı da “sana nazaran, bana göre” konumlar olduğu için hakem kararının destekleneceği ve VAR müdahalesi gerekmeyen durumlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir