İYİ Partili Sedat Kılınç: Hukuk çerçevesinde mültecileri vatanlarına göndereceğiz

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – İYİ Parti Melikgazi Belediye Lider Adayı Sedat Kılınç, seçim çalışmaları kapsamında ilçe halkıyla buluşmalarına devam ediyor. Gittiği her yerde “Dertlere çare” olarak karşılanan Sedat Kılınıç, açıkladığı projelerle de hem dar gelirli ve fakir vatandaşların hem de üst gelire sahip vatandaşların meselelerine umut oluyor. Kılınç, Sarımsaklı Mahallesindeki vatandaşların geçtiğimiz günlerde, “Hizmet yoksa oy da yok” çıkışlarına reaksiyonsuz kalmadı ve burada vatandaşlarla buluşup problemlerini dinlemeyi ihmal etmedi. Sedat Kılınç’a bu ziyaretinde İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri Büyükşehir belediye Lider Adayı Kazım Yücel ile Teşkilat Üyeleri de eşlik etti.

İlçedeki bütün mahallelerde kamet eden vatandaşa dokunan ve dokunmaya devam eden Sedat Kılınıç, eşitsizlik ve adaletsizliğe dayalı hizmet açığından rahatsızlıklarını dillendiren vatandaşları dinlerken, bir yandan da notlarını alarak tahlile dönük adımlar atıyor. Açıkladığı projelerin toplum üzerinde doğurduğu tesirleri de gözlemleyen Kılınç, projelerin olumlu karşılık bulmasından da memnunluk duyuyor.

VATANDAŞLARIMIZ MÜLTECİ PROBLEMİNİ BİZLERLE PAYLAŞTILAR, TAHLİLİ MÜMKÜN

Eskişehir Bağları Gece Kondu Tedbire Merkezindeki Selçuklu, Osmanlı ve Danışmentgazi Mahallelerindeki vatandaşlarla buluşan İYİ parti Melikgazi Belediye Lider Adayı Sedat Kılınıç, bu mahallelerdeki en büyük sorunun mülteci sorunu olduğuna dikkat çekti. 1 Nisan sabahından itibaren mülteci problemini çözecek projesini de hayata geçireceğini belirten Kılınıç, projesinin ayrıntılarını yşu sözlerle özetledi:

Eskişehir Bağları Gece Kondu Tedbire Bölgesindeyiz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın en büyük sorunu mülteciler! Bunlarla ilgili yaşadıkları sorunları tekraren bizlere anlattılar. Biz de diyoruz ki 1 Nisan tarihi itibariyle biz mültecileri vatanlarına geri göndereceğiz. Bu hususta hukuk çerçevesinde yapabileceğimiz her şeyi yapacağız. Ruhsatsız işyerlerini kapatacağız, toplumsal yardım vermeyeceğiz. Bu noktada da vatanlarına geri gitmeleri için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizimle ömür biçimleri, kültürleri, gelenekleri ve hayata bakışları hiç uyuşmayan bu toplum şu anda bir arada yaşamak mecburiyetinde bırakıldı. Bu bahiste tutumumuz net, elimizden geleni yaparak vatanlarına geri göndereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir