Nevşin Mengü: Uçakta Erdoğan’a İmamoğlu kararı sorulmuş, sonra gazetecilerden soru ve yanıtın çıkarılması istenmiş

T24 Haber Merkezi

Gazeteci Nevşin Mengü, dün Türkmenistan’dan dönerken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus cezasının sorulduğunu, lakin daha sonra “rica” üzerine gazetecilerin bu soruyu ve karşılığı çıkardığını söyledi.

Erdoğan, dün Türkmenistan’dan dönerken gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan’a iç ve dış siyaset hakkında pek çok soru sorulurken; İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği savıyla verilen mahpus cezasının sorulmaması dikkat çekmişti. 

YouTube’da yaptığı yayında hususla ilgili kendisine bilgi geldiğini aktaran Mengü, şu sözleri kullandı:

“Dün, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan dönüşü gazetecilere uçakta röportaj vermişti. Ben de röportajı gördüm, tamamını okudum. Hayret etmiştim. ‘Ya hayret Ekrem İmamoğlu’na gelen yasak kararıyla ilgili hiçbir soru sorulmamış’ enteresan diye. Artık öteki bir haber geldi. Gazeteci arkadaşlarımız teyit de etmişler, haberleştik onlarla. Aslında bu soru sorulmuş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uçakta. Erdoğan da bir karşılık vermiş. Ne yanıt vermiş bilmiyorum lakin daha sonra gazeteci arkadaşlarımızdan tek tek rica edilmiş. Lütfen bu soruyu ve karşılığını çıkarın diye. Birbirinden enteresan işler…” 

TIKLAYIN – Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uçakta İmamoğlu ile ilgili soru sorulmadı

TIKLAYIN – Altılı Masa, Saraçhane’de buluştu | İmamoğlu: Türkiye bir yol ayrımında; milletimiz, iradesini çiğneyenlere tekrar günlerini gösterecek!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir