Seçim aracında AFAD kolisi çıkan Derya Yanık: Bilgim ve kontrolüm dışında

AK Parti, seçim yarışında devlet imkanlarını kullanmakla eleştirilirken dün AK Parti’nin Osmaniye adayı oyan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın propaganda aracında AFAD kolileri görüntülendi. Depremzedeler için hazırlanan kolilerin seçim çalışmalarının bir modülü haline getirildiği gerekçesiyle Derya Yanık toplumsal medyada gündem oldu.

Derya Yanık tenkitler üzerine yaptığı açıklamada, aracındaki AFAD kolilerinden haberdar olmadığını ileri sürerken şu tabirleri kullandı:

“Sosyal medyada dün akşam prestijiyle paylaşıma sokulmasıyla haberdar olduğum imgelerdeki durum bilgim ve denetimim dışında gerçekleşmiştir. Bu imgeler referans gösterilerek kamu kaynaklarını kullandığımız tezi haksız ve mesnetsizdir.

Görüntülerin tarafımıza ulaşmasının çabucak akabinde husus araştırılmış ve AFAD’dan besin dayanağı alan depremzede vatandaşların talebini karşılamak ve yardım hedefiyle AFAD’dan alınan kolilerin araçla taşındığı bilgisi alınmıştır.

Konu tüm ayrıntılarıyla ayrıyeten araştırılacaktır. Seçim sürecinin birinci dakikasından itibaren son derece açık ve şeffaf bir seçim yürütüyoruz.” diyen Bakan Yanık “Bu türden olayları fırsat bilip kendilerine istismar materyali çıkartmaya çalışanlar da şunu yeterli bilsin ki bugüne kadar bu necip milletin tek bir helal kuruşuna halel getirmedim, getirilmesine de müsaade etmem. Bunun tasdiki için beklemeniz gereken mühlet yalnızca 18 gündür.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir