Yalova’da “dur” ihtarına uymayıp otomobille kaçmak isteyen 2 kişi yakalandı

Yalova Emniyet Müdürlüğü koordinesinde çalışma başlatan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü takımları, etraf vilayetlerden temin ettikleri uyuşturucuyu kentte satmaya hazırlandıkları öne sürülen Ö.T. ve T.Ö’nün bulunduğu arabası takibe aldı.

Ekiplerin “dur” ihtarına karşın kaçmaya başlayan bu şahıslar, araçtan uyuşturucu olabileceği bedellendirilen kuşkulu paketleri attı.

Polis, kelam konusu arabası yol güvenliği de alarak Altınova-Yalova kara yolunda denetimli biçimde durdurdu.

Gözaltına alınan Ö.T. ve T.Ö’nün üzerlerinin yanı sıra bulundukları araba ve meskenlerinde arama yapıldı.

Narkotik dedektör köpeği “Zeytin” takviyesindeki aramalarda, şüphelilerin kaçarken attıkları 138 gram sentetik kannabinoidin yanı sıra 1,70 gram sentetik kannabinoid, 2 fişek halinde bir ölçü uyuşturucu ve hassas terazi bulundu.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen zanlılar çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

DİĞER OPERASYONLAR

Başka bir operasyonda ise sokak seviyesinde uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen F.Y’den 13,36 gram sentetik kannabinoid, 4,46 gram metamfetamin, 1,69 gram eroin, 2 adet sentetik ecza kümesi hap ele geçirildi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen F.Y, çıkarıldığı hakimlikçe isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

Ayrıca, “uyuşturucu unsur ticareti yapmak” cürmünden haklarında mutlaklaşmış mahpus cezası ile yakalama kararı bulunan Ş.K. ile O.İ. gözaltına alınarak, cezaevine teslim edildi.

Sokak satıcılarından kullanmak için uyuşturucu husus satın aldıkları tespit edilen 4 kişi hakkında ise isimli süreç başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir