Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza Bey’i Halil Ergün’den yıllar sonra gelen çarpıcı itiraf! Hayranları duyduklarına inanamadı!

Senaryosu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu tarafından yazılan, direktör koltuğunda Mesude Erarslan’ın oturduğu, başrolde ise Bennu Yıldırımlar, Tolga Karel, Deniz Çakır ve Fahriye Evcen’ın rol aldığı Türk televizyon tarihinin reyting rekortmeni ‘Yaprak Dökümü’ isimli dizide canlandırdığı ‘Ali İstek Tekin’ karakteriyle isminden kelam ettiren ünlü oyuncu Halil Ergün sessizliğini bozdu.

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Haber Mazeret programına konuk olan ünlü oyuncu Halil Ergün, dikkat cazip açıklamalarda bulundu.

Son olarak FOX TV ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Misafir’ isimli dizide rol alan ve bir müddettir ekranlardan uzak olan Halil Ergün, gençlik yıllarında siyasi görüşü nedeniyle okuldan atıldığını açıkladı.

“SOLCU OLDUĞUM İÇİN BENİ OKULDAN ATTILAR”

Ünlü oyuncu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Solcu olduğum için beni okuldan attılar. Yaşar Kemal ve Orhan Kemal okuyordum. Genç adamız, heyecanlayız. Ben korkusuz bir çocuktum ve soru sormayı seviyordum. Duyduğum, bildiğimiz kadar bir tarafımız vardı. Ailem yaka paça beni atarak ‘yeter artık senden çektiğimiz’ diyerek ben parayı verip Ankara’ya gönderdiler. Mülkiye’ye giderek siyasi bilimler fakültesine girdim. Fakülte hayatımla birlikte tiyatro mesleğim başladı. Biz ’68 Kuşağı’ olarak barışı, emeği ve bağımsızlığı savunuyorduk”

Yaprak Dökümü ne vakit çekildi? Yaprak Dökümü kaç kısım sürdü?

Yaprak Dökümü, senaryosu Reşat Nuri Güntekin tarafından yazılan Türk imali aile ve dramatik çeşitteki televizyon dizisidir. Dizinin başlangıcından sonuna kadar direktör koltuğunda Mesude Erarslan oturdu. Kanal D’de yayımlanan dizi, 174 kısım olarak planlandı ve planlandığı üzere 174 kısım sonunda sona erdi.

YAPRAK DÖKÜMÜ KONUSU

Yaşamını biri erkek olan beş çocuğuna uygun fikirler ve pak kişilik vermeye adayan “Ali Rıza Bey”, yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık vazifesinden istifa eder. Kızı “Necla” da İstanbul’da üniversite eğitimi kazanınca, ailece İstanbul’a, kendilerine ilişkin eski bir konağa taşınırlar. “Leyla”‘nın üniversiteye hazırlık kursu, “Necla” ve “Ayşe”‘nin ise okul masrafları aileyi badireye sokar ve “Ali Rıza Bey” yine çalışmaya başlar. Yeni işinde de unsurlarından ödün vermesi istenince tekrar istifa eder.

Şartlar artık daha sıkıntı olduğu için, anne “Hayriye Hanım” eşinin işten çıkma kararını desteklemez ve konutta huzursuzluklar başlar. Askerden dönen “Şevket” bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Lakin Şevket gönlünü evli bir bayan; “Ferhunde”‘ye kaptırır ve “Ferhunde” kısa vakitte dizginleri ele alır, meskenin bütün tertibini değiştirir. Oğuz isimli kişinin de aileye sinsice girmesiyle birlikte olaylar yavaş yavaş berbata sarfiyat. Tekrar “Ferhunde”‘nin bitmek tükenmek bilmeyen oyunları, “Şevket”‘in, karısının isteklerine boyun eğişi, “Leyla” ve “Necla”‘nın davranışları, “Hayriye’nin konutu yönetim edemeyişi aileyi güç duruma düşürür. Ali Rıza Bey tüm olanlara direnmeye çalışsa da ömrünün sonuna dek seyretmeye mahkûm olduğu “Yaprak Dökümü” artık başlamıştır.

YAPRAK DÖKÜMÜ KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Yaprak Dökümü’nün birinci kısmı 13 Eylül 2005 tarihinde yayınlandı. Toplam 174 kısım yayınlanan dizinin final kısmı ise 29 Aralık 2010 tarihinde ekrana geldi. Dizinin sembolü haline gelen ve birçok hüzünlü sahnenin yaşandığı köşk, İstanbul’un en beğenilen semtlerinden olan Beylerbeyi’nde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir